Пловдив
- Свети Валс
- Китен
- Лозенец
- Приморско
- Созопол
- Слънчев Бряг
- Старосел
- Правец
- Сандански
- Боженци
- Ваканционно селище "Омая"
- Лещен
- Банско
- Карлово
- Велинград
- Девин
- Рибарица
- Арбанаси
- Боровец
- Поморие
- Велико Търново
- Хисаря
- Пловдив
- Обзор
- Златни пясъци
- Св.Св. Константин и Елена
- Белчински бани
- Кюстендил
- Пампорово
- Добринище
- Белчин
- Дорково
- Доспат
- Парк Росенец

Пловдив е вторият по големина град в България с население от 338 153 души, което представлява 4,6% от общото на страната. Пловдив е административен център на Област Пловдив, Община Пловдив, Община Марица и Община Родопи.
Разположен е в западната част на българската част от Тракия, на двата бряга на река Марица. Отстои на 15 км северно от Родопите и на 50 км южно от Стара планина. Градът е застроен в подножията на седем сиенитни тепета, поради което често е наричан „Градът под тепетата“ или „Градът на седемте тепета“.
Пловдив е по-стар от Рим и Атина и съвременник на Троя и Микена. Заедно с Фаюм (Египет) и Сидон (Ливан), Пловдив е пети най-стар град с непрекъснатост на заселването в света и първи в Европа. Той е и в десетката на най-атрактивните за туризъм антични градове редом с Атина, Ерусалим, Библос, Бейрут, Алепо, Дамаск, Варанаси и Сидон.
Претърпял множество промени, и до днес градът продължава да се развива и съхранява своята уникална атмосфера и обаяние.
Най-интересните антични забележителности са Крепостен комплекс на Небет тепе; Античен стадион (ІІ век) - размерите на това величествено спортно съоръжение са: дължина 1000 римски стъпки (250 метра), ширина 250 римски стъпки (74 метра). Античният стадион събирал около 30 хиляди зрители и бил едно от най-значителните архитектурни съоръжения в древния Филипопол/Тримонциум; Форум на античния Филипопол/Тримонциум (ІІ век) – археологическите проучвания показват, че това е най-големият ансамбъл от този тип, разкрит в Древна Тракия. Той се състои от площадно пространство приблизително 100 на 112 метра; Античен театър – построен през II в. от н.е. през управлението на император Траян. Един от най-ценните паметници на богатото археологическо наследство на древния град.
От Възрожденския период пък са запазени Балабановата къща, Къща „Хиндлиян“, Къща „Ламартин” и разбира се, прекрасната къща на Аргир Куюмджиоглу, днес етнографски музей.